14,286 Görüntülenme
Lady Chatterley’nin Sevgilisi Yetişkin Film izle
6.6 IMDB Puanı

Lady Chatterley’nin Sevgilisi Yetişkin Film izle

(Lady Chatterley's Lover)
Kategori
Senaryo David Magee, D.H. Lawrence
"Lady Chatterley's Lover," İngiliz yazar D.H. Lawrence'ın 1928 tarihli ünlü romanından uyarlanan birçok yetişkin film ve televizyon yapımı bulunan bir hikayeyi konu alır. Roman, bir kadının duygusal ve cinsel keşiflerini ve toplumun sınıfsal ayrımlarını ele alır.

Hikaye, Constance Reid (Lady Chatterley) adlı genç bir kadının, kocası Sir Clifford Chatterley'nin bir maden kazasında sakatlanmasının ardından, duygusal ve cinsel tatmin arayışını anlatır. Lady Chatterley, kocası tarafından cinsel olarak tatmin edilememesi ve evliliğindeki duygusal boşluğu hissetmesi üzerine, orman bekçisi Oliver Mellors ile bir ilişki yaşamaya başlar.

Roman, cinsel özgürlük, toplumsal normlar, sınıfsal ayrımlar ve bireysel özgürlük konularını işler. D.H. Lawrence'ın eseri, zamanında cinsel içeriği ve toplumsal eleştirisi nedeniyle kontroverzi yaratmıştır.

Farklı film uyarlamaları, hikayeyi farklı biçimlerde işleyebilir ve vurguları değiştirebilir, bu nedenle belirli bir versiyonun konusu için o versiyonu izlemek veya eleştirilerini incelemek en iyisidir.